Новий російський телекомунікаційний супутник «Експрес-АМУ1» доставлений на Байконур для підготовки до запуску. Старт призначено на 23 грудня, підтвердили в московському представництві компанії Airbus Defence and Space,що побудувала космічний апарат. Апарат вагою 5,1 тис. кг оснащений 61 транспондером Ku-діапазону, 10 транспондерами Ka-діапазону. Зона покриття супутника дозволить здійснювати телемовлення на європейську частину Російської Федерації, а також надавати послуги мовлення в районах Африки південніше Сахари. Замовником та оператором «Експресу-АМУ1» є ФГУП «Космічний зв'язок».
|
Японія здійснила перший у своїй історії комерційний пуск супутника. Ракета-носій середнього класу H-IIA стартувала з космодрому Танегасіма 24 листопада 2015 року і вивела на орбіту апарат Telstar 12 VANTAGE. Про це повідомляється на сайті Японського аерокосмічного агентства.
Супутник зв'язку запущений в інтересах канадського оператора TELESАT і здатний передавати сигнал для більш ніж 200 телеканалів.
Він розташований на геостаціонарній орбіті (на висоті близько 36 тисяч кілометрів від поверхні Землі) над Атлантикою і забезпечить мовлення в країнах Європи, Африки і Південної Америки. Зроблений пуск носія H-IIA став особливим, оскільки в його конструкцію двигуна внесені значні зміни, що дозволило провести відділення апарату від носія на висоті 34 тисячі кілометрів і зекономити ресурси супутника. В даний час комерційні пуски здійснюються США, Росією, ЄС, Китаєм та Індією. Тепер до цих країн приєдналася Японія.
Поряд з Росією, Сполученими Штатами і Євросоюзом, Японія також здатна доставляти вантажі на Міжнародну космічну станцію. Останній старт її вантажного корабля HTV 5 (H-2 Transfer Vehicle, званий також Kounotori 5) був здійснений 19 серпня 2015 року.
Виробником ракет H-IIA і кораблів HTV виступає японська корпорація Mitsubishi Heavy Industries.
| |