ВАТ "Газпром космічні системи" (ГКС) завершило плановий перевід супутника "Ямал-300К" з орбітальної позиції 90º сх. д. в точку 183º сх. д. і запустило його в комерційну експлуатацію. Супутник покриває Далекий Схід Росії, Корею, Японію, інші території Південно-Східної Азії. Вже законтрактовано близько 10% ємності космічного апарату. Протягом найближчого року ГКС планує збільшити завантаження "Ямалу-300К" до 80%. Перехід супутника почався 15 квітня нинішнього року. Нову позицію 183º сх. д. (або 177º з.д.), яка розташована над Тихим океаном і дозволяє охопити російський Далекий Схід, Корею, Японію, інші території Південно-Східної Азії, а також Аляску, "Ямал-300К" досяг 25 травня. Потім після тестування супутника ГКС запустив його в комерційну експлуатацію.
За словами заступника генерального директора з маркетингу і бізнес-планування ГКС Ігоря Кота, один з променів супутника "Ямал-300К" покриває російський Далекий Схід і привертає увагу, наприклад, російських мобільних операторів, які стурбовані створенням магістральної інфраструктури для своїх сотових мереж в цьому регіоні.
Перенацілюваний промінь супутника "Ямал-300К" готовий обслужити будь-який регіон Південно-Східної Азії, Австралію, Нову Зеландію і острівні держави Тихого океану. Найбільш привабливе покриття дає широкий контурний промінь, який охоплює північ Тихого океану з його інтенсивним авіаційним і морським трафіком і великими транспортними вузлами на узбережжі. Природно, він цікавий, насамперед, великим закордонним компаніям, що надають послуги на транспорті.
За словами представника ГКС, вже законтрактовано близько 10% ємності космічного апарату "Ямал-300К", контракти ще на 50% ємності знаходяться в стадії завершення узгодження і будуть підписані найближчим часом. "ГКС планує завантажити супутник на 80% протягом року", - підкреслив Ігор Кіт. З якими російськими і зарубіжними компаніями ГКС вже уклав контракти, він не уточнив.
"Ямал-300К" відноситься до категорії космічних апаратів середньої розмірності. Він запущений на орбіту 3 листопада 2012 р. ракетою-носієм "Протон" і встановлений в орбітальну позицію 90º сх. д. Супутник був завантажений переважно російськими користувачами. Він оснащений комбінованим корисним навантаженням, що включає в себе вісім транспондерів по 72 МГц стандартного С-діапазону і 18 транспондерів по 72 МГц стандартного Ku-діапазону. Термін його активного існування - 14 років.
Космічний апарат необхідно було перемістити з-за того, що частоти, на яких він працює, перетинаються з частотним планом "Ямалу-401"
| |