МИ ВІТАЄМО ВАС НА САЙТІ UKRSAT,ПРИСВЯЧЕНОМУ СУПУТНИКОВОМУ ТЕЛЕБАЧЕННЮ. НА НАШОМУ САЙТІ В РОЗДІЛІ ЕНЦИКЛОПЕДІЯ КАНАЛІВ ЗНАХОДИТЬСЯ ІНФОРМАЦІЯ ПРО КАНАЛИ СУПУТНИКОВОГО ТЕЛЕБАЧЕННЯ. УКР І РОС КАНАЛИ FTA - ЦЕ СВІЖА ІНФОРМАЦІЯ ПРО УКРАЇНСЬКІ І РОСІЙСЬКОМОВНІ КАНАЛИ ,ЩО ТРАНСЛЮЮТЬСЯ У ВІЛЬНОМУ ДОСТУПІ,ВСІХ СУПУТНИКІВ ,ЯКУ ВИ МОЖЕТЕ ПОЧЕРПНУТИ З ТАБЛИЦЬ ЧАСТОТ І КАНАЛІВ. НА ФОРУМІ В РОЗДІЛІ ТРАНСПОНДЕРНІ НОВИНИ ЗАВЖДИ СВІЖА ІНФОРМАЦІЯ ПО ВСІХ СУПУТНИКАХ. А ТАКОЖ СВІЖІ НОВИНИ В РОЗДІЛІ НОВИНИ КАНАЛІВ І БАГАТО ІНШОГО...
Головна » 2018 » Вересень » 30 » Україна планує в 2019 році запустити супутник зв'язку Либідь.
11:23
Україна планує в 2019 році запустити супутник зв'язку Либідь.
Logo    Державне космічне агентство планує запустити перший український супутник зв'язку «Либідь» в серпні наступного року - це стане можливим, якщо канадський підрядник відновить роботу над проектом до кінця поточного року. Про це заявив глава Державного космічного агентства України (ДКАУ) Павло Дегтяренко.

   «Для початку нам необхідно залучити до проекту канадців (мається на увазі канадський підрядник - компанія MDA), у нас є майже рік на те, щоб налагодити з ними діалог, а потім вісім місяців піде на підготовку запуску (супутника« Либідь »). Якщо в цьому році ми зможемо відновити діалог з підрядником, ми зможемо підготувати запуск, і десь ближче до серпня наступного року відправимо апарат в космос », - говорить він.

   У той же час, за його словами, можливий і песимістичний сценарій розвитку проекту. «Найгірший сценарій полягає в тому, що вони (канадський підрядник - MDA) почнуть впиратися, ми завершимо розгляд справи в Лондонському арбітражі, і, я сподіваюся, виграємо його. Вони повернуть нам гроші і повинні будуть побудувати новий апарат », - заявив він.

     Як повідомлялося раніше, в 2009 році Державне космічне агентство України і канадська компанія MacDonald Dettwiler and Associates (MDA) підписали угоду про створення національної системи супутникового зв'язку «Либідь». Компанія MDA виступила в якості генерального підрядника створення системи. За умовами контракту, всі питання, пов'язані зі створенням і запуском супутника, знаходяться в сфері компетенції MDA, яка повинна передати супутник замовнику - Українському космічному підприємству «Укркосмос» - вже після його запуску на орбіту.

  Фінансування проекту, забезпечене за рахунок запозичених у 2009 році державних коштів, гарантує кредит на суму в 254,6 мільйона доларів, отриманий від канадського експортного агентства (EDS).

   Спочатку запуск супутника «Либідь» був запланований на 2012 рік, однак дата неодноразово порушувався з різних причин. У 2017 році стало відомо, що запуск на орбіту першого українського супутника не представляється можливим через те, що канадська сторона не може виконати свої зобов'язання через фінансові проблеми.

   В даний час «Либідь» виготовлений і знаходиться в Красноярську на відповідальному зберіганні у російської компанії «Інформаційні супутникові системи» ім. Решетньова (ІСС). За словами генерального директора ІСС Миколи Тєстоєдова, терміни зберігання підходять до завершення і вимагають пролонгації.
Категорія: Новини запуску супутників | Переглядів: 265 | Додав: Игорь
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика