В середу, 9 грудня в 16:46 за Гринвічем, з космодрому Січан Китай запустив у космос телекомунікаційний супутник ChinaSat 1C. Запуск здійснено ракетою-носієм "Великий похід 3Б". ChinaSat 1C розроблений Китайською академією космічних технологій за замовленням Китайської корпорації супутникових комунікацій. Апарат буде забезпечувати високоякісний голосовий зв'язок, передачу даних, а також радіо - і телемовлення. Це 220-й запуск космічних апаратів за допомогою ракет серії "Великий похід".
|
Оператор супутникового зв'язку Азербайджану - ВАТ "Азеркосмос" і французька компанія Arianespace підписали контракт на запуск другого телекомунікаційного супутника Azerspace-2/Intelsat 38.
Підписання контракту відбулося в середу в рамках Міжнародної телекомунікаційної виставки-конференції BakuTel-2015.
Компанія Arianespace стала переможцем тендеру ВАТ "Азеркосмос" на виведення на орбіту другого телекомунікаційного супутника.
Перший супутник Азербайджану також був виведений на орбіту компанією Arianespace. Перший супутник Азербайджану Azerspace/Africasat-1a був запущений на геостаціонарну орбіту в 46 градусів східної довготи восьмого лютого 2013 року.
Запуск другого супутника Azerspace-2/Intelsat 38 на орбіту очікується в 2017 році.
Супутник буде розміщений на орбітальній позиції в 45 градусів східної довготи, орендованою азербайджанською стороною у міжнародної організації супутникового зв'язку Intelsat, яка також виступає в ролі орендаря 45,9 відсотка ресурсів супутника. В зону обслуговування Azerspace-2 увійдуть країни Європи, Південно-Східної Азії, Ближнього Сходу та Африки. Будівництвом другого телекомунікаційного супутника Азербайджану та поставками обладнання для наземної станції управління займеться дочірня компанія канадської корпорації MDA – Space Systems Loral (SSL). Програма буде профінансована за рахунок довгострокової та пільгової кредитної лінії кредитно-експортного агентства Канади Export Development Canada (EDC).
|
Відразу після успішного запуску космічного апарату Telstar 12 Vantage, Telesat вибрала компанію SSL для розробки нового космічного апарату під найменуванням Telstar 19 Vantage. Новий космічний апарат буде базуватися на основі платформи SSL-1300 і буде оснащений високопродуктивним корисним навантаженням Ka і Ku діапазонів. Новий апарат буде запущений в 2018 році і частина його ємності вже скуплена компанією Hughes.
|
Arsat Empresa Argentina de Soluciones Satelitales SA підписала угоду з компанією Thales Alenia Space на поставку корисного навантаження для третього геостаціонарного телекомунікаційного супутника в Аргентині Arsat-3. Arsat-3 почне роботу в 2019 році і буде позиціонуватися в позиції 81°W. Супутник забезпечуватиме високошвидкісну передачу даних, доступ в Інтернет і послуги телемовлення в Південній Америці. Супутник вагою три тонни після запуску буде мати тривалість життя 15 років. Космічний апарат буде мати 12 транспондерів Ku-діапазону і 8 транспондерів Ка-діапазону.
|
Новий російський телекомунікаційний супутник «Експрес-АМУ1» доставлений на Байконур для підготовки до запуску. Старт призначено на 23 грудня, підтвердили в московському представництві компанії Airbus Defence and Space,що побудувала космічний апарат. Апарат вагою 5,1 тис. кг оснащений 61 транспондером Ku-діапазону, 10 транспондерами Ka-діапазону. Зона покриття супутника дозволить здійснювати телемовлення на європейську частину Російської Федерації, а також надавати послуги мовлення в районах Африки південніше Сахари. Замовником та оператором «Експресу-АМУ1» є ФГУП «Космічний зв'язок».
|
Японія здійснила перший у своїй історії комерційний пуск супутника. Ракета-носій середнього класу H-IIA стартувала з космодрому Танегасіма 24 листопада 2015 року і вивела на орбіту апарат Telstar 12 VANTAGE. Про це повідомляється на сайті Японського аерокосмічного агентства.
Супутник зв'язку запущений в інтересах канадського оператора TELESАT і здатний передавати сигнал для більш ніж 200 телеканалів.
Він розташований на геостаціонарній орбіті (на висоті близько 36 тисяч кілометрів від поверхні Землі) над Атлантикою і забезпечить мовлення в країнах Європи, Африки і Південної Америки. Зроблений пуск носія H-IIA став особливим, оскільки в його конструкцію двигуна внесені значні зміни, що дозволило провести відділення апарату від носія на висоті 34 тисячі кілометрів і зекономити ресурси супутника. В даний час комерційні пуски здійснюються США, Росією, ЄС, Китаєм та Індією. Тепер до цих країн приєдналася Японія.
Поряд з Росією, Сполученими Штатами і Євросоюзом, Японія також здатна доставляти вантажі на Міжнародну космічну станцію. Останній старт її вантажного корабля HTV 5 (H-2 Transfer Vehicle, званий також Kounotori 5) був здійснений 19 серпня 2015 року.
Виробником ракет H-IIA і кораблів HTV виступає японська корпорація Mitsubishi Heavy Industries.
|
21 листопада в 00:07 пекінського часу (20 листопада в 16:07 UTC) з майданчика №2 космодрому Сичан здійснено запуск ракети-носія "Чанчжен-3В" (Y38) з телекомунікаційним супутником LaoSat-1, розробленим і виготовленим Китаєм для Лаосу. Запуск успішний, космічний апарат виведений на розрахункову орбіту.
LaoSat-1 оснащений 14 транспондерами C-діапазону і 8 транспондерами Ku-діапазону. Розрахований на 15 років роботи. LaoSat-1 повинен зайняти позицію 128.5° E.
|
Уряд Бангладеш уклав контракт з Thales Alenia Space на створення космічного апарату Bangabandhu-1. Розмір контракту з виробником космічного апарату складе 248 міліонів доларів. В ході конкурсу компанія Thales обіграла американську Orbital ATK. В якості засобу виведення на орбіту обрана ракета носій Аріан 5 ECA. Маса створюваного апарату складе близько 3500 кг. Термін запуску - кінець 2017 року. Вартість оренди орбітальної слоти склала 27.5 млн. дол. на строк до 15 років. Платформою апарату буде Spacebus 4000B2 і він повинен буде мати на своєму борту 26 транспондерів Ku і 14 транспондерів С діапазону.
|
Китай успішно запустив з космодрому Сичан на південному заході країни телекомунікаційний супутник "Чжунсін-2С" (ChinaSat 2C), повідомляє інформагентство "Сіньхуа". Супутник був запущений за допомогою ракети-носія "Чанчжен-3Б" ("Великий похід-3Б"). Космічний апарат був розроблений Китайським дослідним інститутом космічних технологій за замовленням Китайської корпорації супутникового зв'язку (China Satellite Communications Co). "Чжунсін-2С" призначений для надання послуг з передачі аудіо - і відеоінформації та мультимедійних даних радіостанціям, телеканалам, передающим станціям і мережам кабельного телебачення.
Як зазначає агентство, запуск цього супутника став 216-м польотом ракет-носіїв серії "Чанчжен".ого супутника став 216-м польотом ракет-носіїв серії "Чанчжен".
|
16 жовтня в 23.40 за київським часом з космодрому Байконур ракета-носій «Протон-М» вивела на цільову орбіту за допомогою розгінного блоку «Бриз-М» турецький супутник зв'язку Turksat-4B. Turksat-4B — другий телекомунікаційний космічний апарат, створений провідною японською корпорацією Mitsubishi Electric (MELCO) для турецького оператора супутникового зв'язку Turksat Satellite Communication, Cable TV and Operation A. S. Новий апарат забезпечить надання послуг мовлення та широкосмугового зв'язку на території Туреччини, у Європі, Центральній Азії, Африці і на Близькому Сході.
Turksat-4B буде розташований на геостаціонарній орбіті в точці стояння 50 градусів східної довготи
| |