Термін експлуатації на орбіті першого телекомунікаційного супутника Азербайджану "Azerspace/Africasat-1a" продовжено до 17 років. Про це йдеться в повідомленні ВАТ "Азеркосмос" міністерства зв'язку і високих технологій Азербайджану, поширеному в п'ятницю. Раніше виробник космічного апарату - американська компанія "Orbital Sciences Corp." - вказала в документах, що містять технічні параметри супутника, що термін його експлуатації на орбіті складе 15 років. Завдяки успішному запуску і ефективному управлінню супутником за останні два роки, планований раніше період експлуатації був збільшений до 16,7 року, наголошується в повідомленні. Запуск "Azerspace/Africasat-1a" був здійснений зі стартового комплексу ELA-3 Гвіанського космічного центру восьмого лютого 2013 року ракетоносієм "Ariane 5 ECA" французької компанії "Arianespace".
В даний час управління супутником здійснюють фахівці ВАТ "Азеркосмос" з головного та резервного центрів управління. Корисне навантаження супутника "Azerspace/Africasat-1a" складається з 36 транспондерів (24 транспондера C-band - і 12 транспондерів Ku-band-діапазонів). Частотна смуга кожного транспондера - 36 MHz. Вага супутника становить приблизно 3275 кілограмів.
В зону обслуговування "Azerspace/Africasat-1a" входять країни Європи, Кавказу, Центральної Азії, Близького Сходу і Африки. Телекомунікаційний супутник Азербайджану "Azerspace/Africasat-1a" призначений для надання послуг цифрового телерадіомовлення, доступу до мережі інтернет, передачі даних, створення мультисервісних мереж VSAT, а також забезпечення урядового зв'язку.
|
Міністерство зв'язку і масових комунікацій Росії продовжує вести моніторинг ситуації з телемовленням після аварії із супутником "Експрес-АМ33" і прийняв рішення розробити план по організації додаткового резервування сигналу, повідомили РІА Новини в міністерстві. "В даний час робота "Експрес-АМ33" відновлена, супутник працює в штатному режимі, у повному обсязі виконуються всі заведені на нього сервіси. Ведеться пильний моніторинг за ситуацією з телемовленням", - сказали в Мінкомзв'язку.
У відомстві також зазначили, що прийнято рішення розробити план по організації додаткового резервування сигналу супутника.
| |